15.01.2019р. Передсвято Богоявлення


У вівторок, 15 січня, Православна Церква відзначає Передсвято Богоявлення.
Саме з нього і розпочинається “підготовка” до одного з найвеличніших християнських свят, що ми відзначатимемо 19 січня –
Хрещенню Господньому.
Передсвято триватиме впродовж 4 днів
Свята православна церква пропонує кожній людині перед Великим святом підготуватися. Для цього в церковній традиції існують Передсвята.
Передсвято Богоявлення триває 4 дні. І вже впродовж цих 4 днів Церква готує всіх парафіян до сприйняття свята Богоявлення.
“В Передсвяті Богоявлення говоряться особливі молитви. Наприклад, Кондак Передсвята розповідає про те, як Ісус Христос приходить на Йордан і має хреститися від Іоана. Іоан, будучи людиною праведною, пророком, боїться хрестити Ісуса Христа, тому що він знає, що не Йому треба хреститися від нього, а навпаки”, – зазначає старший викладач кафедри богослів’я та філософії КПБА, кандидат богословських наук, диякон Михайло Омельян.
І тому Іоан Хреститель казав, що навіть не достойний зав’язати ремені на взутті Ісуса Христа.
Очищаємо свою темну сторону
Тож що ж означає Передсвято і до чого воно готує?
“Воно показує нам, як говорив Іоан Хреститель, про шлях покаяння. Іоан Хреститель казав так: “Покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне”. Дуже часто люди не розуміють, що означає слово “покаятись”. Одні думають, що це згадати всі погані власні вчинки, прийти до священика і їх сказати. Так, це є правильно, але не тільки”, – розповідає диякон Об’єднаної Помісної УПЦ Михайло Омельян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *