25.04 2019 Великий Четвер. Літургія року

Ми наблизилися до Великого Четверга.

День цей зветься ще Літургією року. Його присвячено згадці про Таємну Вечерю Христа, під час якої було встановлено Таїнство Євхаристії – Причащання Тіла і Крові Господньої. Дорогі браття і сестри, залишились позаду дні Великого посту – дні, якими Церква з особливим благоговінням готувала нас до Страсної седмиці. Вона закликає нас співподорожувати, співстраждати, співрозп’ястися з Господом, щоб і співвоскреснути з ним.

Христос, виконуючи Закон, зібрав своїх учнів в одній кімнаті, щоб разом їсти Пасху. Він взяв хліб, поблагословив, переломив його та роздав Апостолам зі словами: «Прийміть, їжте, це – Тіло моє, що за вас і за всіх ламається» — тобто передається на страждання і смерть. А також взяв чашу, подякував і сказав: «Пийте з неї всі, бо це – Кров Моя Нового Завіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів».

Таким чином під виглядом хліба та вина Спаситель подав усім нам через апостолів Свої справжні Тіло і Кров, Яких православні християни причащаються кожної Літургії, згадуючи Христову Жертву за рід людський.

Чистим звуть в народі цей четвер, бо саме тоді, зібравши учнів у Сіонській горниці, Господь вимив їм ноги, навчаючи разом із ними і всіх нас ніколи не зневажати оточуючих нас людей та розуміти, що ми прийшли в цей світ не для того, щоб служили нам, а задля того, щоб послужити нашим ближнім.

У цей день мільйони християн відвідують Храм Божий, беруть участь у богослужінні Страстей Христових і з запаленими свічками повертаються додому, немовби шукаючи Христа. На дверях своїх осель свічками ставлять Хрест як символ захисту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *