26.04.2019 року Велика. Спомин святих спасенних Страстей Господа нашого Ісуса Христа

Страсна п’ятниця в 2019 році прийде 26 квітня. Це один із найсумніших і важких днів у православному церковному календарі, адже це день розп’яття і хресної смерті Ісуса Христа. У Страсну п’ятницю віруючим людям рекомендується провести день у молитвах і покаянні, роздумах про тлінність і швидкоплинність життя і про чистоту душі, у спогадах про страждання і смерть Ісуса Христа. Бажано відвідати церкву і відстояти службу. У православних церквах у Страсну п’ятницю читають Дванадцять Євангелій, які оповідають про події Страсної п’ятниці. Страсна п’ятниця припадає на період Великого посту, і в цей день віруючі відмовляються від прийняття їжі до самого вечора, поки в храмах не виконають ритуал виносу плащаниці Христа. Але і після цього їдять тільки хліб і воду.

26 квітня 2019 року в Свято-Кирило-Мефодіївському патріаршому подвір’ї Одесько-Чорномормької єпархії Української Автокефальної Православної Церкви з благословення настоятеля Свято-Кирило-Мефодіївського патріаршого подвір’я митрофорного протоієрея Володимира Клебан , була відслужена служба яку очолив настоятель храму Воскресіння Христового митрофорний протоієрей Роман Подрєз

Йому співслужили настоятель храму Андрія Смоленського митофорний протоієрей Анатолій Кореньков , диякон Ростислав Воробйов.

Страсна п’ятниця припадає на період Великого посту, і в цей день віруючі відмовляються від прийняття їжі до самого вечора, поки в храмах не виконають ритуал виносу плащаниці Христа. Але і після цього їдять тільки хліб і воду.

У Страсну п’ятницю особливо важливо знайти час і можливість для прояву милосердя, надання допомоги тим, хто її потребує. Можна подати милостиню, віддати убогим речі, які вам не потрібні, зайнятися благодійністю.Страсну п’ятницю слід провести спокійно, без розважальних заходів, без суєти і з’ясування стосунків, відмовившись від вирішення побутових питань, брудної домашньої роботи. Підготовка до Великодня в цей день небажана, хоча і не заборонена.
У день Страсної п’ятниці не здійснюють літургію. Увечері співають особливий канон «Про розп’яття Господа» і виносять Плащаницю – плащ, на якому зображений Ісус Христос у повний зріст, що лежить у гробі. Після цього її встановлюють у центрі храму на спеціальному підвищенні, прикрашають квітами і змащують благовоніями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *