28 листопада, середа Початок Різдвяного посту

28 листопада (15 листопада за старим стилем) починається Різдвяний піст, який ще назвают Пилипів, бо він починається на наступний день після святкування пам’яті святого апостола Пилипа. Мета посту приготувати віруючих до зустрічі одного з головних свят Церкви – Різдва Господа нашого Ісуса Христа. Різдвяний піст триває сорок днів.
– у Святвечір. Триває він 40 днів, тому називається ще Чотиридесятницею. Варто зазначити, що це останній піст у цьому році. Цей піст напередодні Різдва ще називають Пилипів, бо він починається одразу після дня пам’яті святого апостола Пилипа. Різдвяний піст: історія Згадки про Різдвяний піст зустрічаються з IV століття. Він за тривалістю майже дорівнює Великому посту, але менш строгий. Спочатку Різдвяний піст тривав лише сім днів, потім – 10, але на Константинопольському соборі в 1166 році було затверджено всім християнам дотримуватися посту 40 днів перед святом Різдва Христового. Це встановлення дотримується й сьогодні. Потім піст отримав загальну назву в церковному статуті – Чотиридесятниця. Цей піст був встановлений церквою для того, щоб, очистившись покаянням, молитвою і постом, а також просвітившись душею і серцем, люди могли підготуватися до святкової зустрічі Різдва Христового. Таким чином людина під час посту прагне прийти до Різдва Христового, змінивши життя на краще, очистивши його від гріхів. Крім того, цей період символізує 40-денний піст Мойсея, який постивши сорок днів і сорок ночей, отримав на кам’яних скрижалях накреслення словес Божих.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10351053-rizdvyaniy-pist-2018-istoriya-tradiciji-ta-zaboroni.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *