3.02.2019р. преп. Максима Грека

03 02 2019 року Свято-Кирило-Мефодіївське патріарше подвір’я Одесько-Чорномормької єпархії Української Автокефальної Православної Церкви з благословення настоятеля Свято-Кирило-Мефодіївського патріаршого подвір’я митрофорного протоієрея Володимира Клебан , була відслужена літургія яку очолив настоятель храму Андрія Смоленського митрофорний протоієрей Анатолій Кореньков,

йому співслужили диякони Олег Трач, Зостислав Воробйов, Алім Шамлат, при  духовенстві єпархії.
По закінченню служби митрофорний протоієрей Анатолій Кореньков побажав всім прихожанам міцного здоров’я, натхнення та завзятості в слідуванні шляхом служіння Господу Богові та духовного розвитку.

У неділю, 3 лютого, віряни православної церкви вшановують пам’ять преподобного Максима Грека, релігійного публіциста і перекладача. Також у цей день всі чоловіки на ім’я Максим святкують свої іменини

З церковних переказів відомо, що преподобний Максим Грек жив у XIII-XIV століттях. Він був сином багатого грецького сановника в місті Арте (Албанія). Юнак отримав добру освіту, багато подорожував, вивчав мови і різні науки в країнах Європи. Він відвідав Париж, Флоренцію та Венецію.

Після тривалих поїздок Максим вирішив стати ченцем. Він прибув на Афон і прийняв чернецтво у Ватопедській обителі. Там преподобний вивчав стародавні рукописи, залишені на Афоні грецькими імператорами (Андроніком Палеологом і Іоанном Кантакузеном).

В цей час великий князь Василь Іоаннович (1505-1533) захотів розібратися з грецькими рукописами та книгами своєї матері, Софії Палеолог, і звернувся до Константинопольського патріарха з проханням надіслати йому вченого грека. У підсумку Максиму було наказано перекласти на слов’янську мову тлумачення на Псалми, потім тлумачення на книгу Діянь Апостолів і пару Богослужбових книг. 

Останні роки свого життя преподобний Максим Грек провів у Троїце-Сергієвій Лаврі. Преподобному було 70 років, коли він помер. Він похований біля північно-західної стіни Духівської церкви Троїце-Сергієвої Лаври.

Варто відзначити, що засвідчено багато чудес, які відбулися біля гробниці Максима Грека. Образ преподобного Максима часто зображується на іконі Собору Радонізьких святих.

З посиланням на: https://znaj.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *