5 серпня святкування Почаївської ікони Божої Матері

Ще у Святих воротах зустрічає їх у своїй писаною на стіні іконі Пресвята Богородиця у вогняному стовпі, як і благоволила Вона вперше з’явитися на горі Почаївській і залишити на скелі слід своєї правої стопи на віки.

В Успенському храмі за невеликою латунною огорожею біля першої колони знаходиться ця святиня. Оповита близькістю незбагненної таємниці, вона немов увібрала в себе гарячі молитви нескінченного потоку богомольців на протязі вже багатьох століть.Над стопою, подібно стародавньому вівтарю, ковчег з шовковим платом. На платі – зображення стопи Богородиці, а за ним на стіні відлите з бронзи, прикрашене золотом і сріблом барельєфне зображення явища Богоматері. Під ковчегом на камені знаходиться слід самої стопи, що виділяє святу цілющу воду.Прочани п’ють і забирають із собою благодатну воду, яка не один раз зцілювала від душевних і тілесних недуг.

В Успенському храмі, над Царськими вратами, в зіркоподібну, сяючому різнокольоровими каменями кіоті – чудотворна ікона Богородиці, друга Лаврська святиня. Її подарував у 1559 році грецький митрополит Неофіт місцевій поміщиці Ганні Гойської.

Ікона ця писана у візантійському стилі на невеликій липовій дошці. Богородиця ніжно прихилила свій лик до Сина, якого тримає на правій руці, а в лівій – плат, їм вона прикриває ноги Богонемовля. Десниця Ісуса піднята для благословення всіх, для кого Він – «шлях, істина і життя».На голові у Богоматері і Спасителя прикрашені корони.З обох боків і внизу на іконі є невеликі зображення святих: праворуч – пророка Іллі та мученика Міни, ліворуч – первомученика Стефана та преподобного Авраамія, знизу – великомучениці Катерини, праворуч від неї – святої Парасковії та ліворуч – святої Ірини.

Дізнавшись чудодійну силу ікони Божої Матері після зцілення свого сліпонародженого брата Пилипа, Ганна Гойська в 1597 році передала цю святиню Почаївському монастирю, від якої ось вже більше 400 років відбуваються чудеса.

Дивлячись на подібне піднесення, відчувається той дух, який панував тоді в серці Ганни Гойської та тих, хто разом з нею урочисто несли ікону Божої Матері Почаївської до Святої Гори. Шанована усіма православними християнами ікона знову і знову підноситиметься над прочанами, благословляючи усі кінці світу.

Невпинно минає час, змінюється історія та обличчя землі, однак благословення Господнє перебуватиме над тими, хто шукає Його повсяк час. А заступництвом Божої Матері Господь підкріпить та охоронить усіх струджених та обтяжених.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *