Апостол і Євангеліє дня 4 липня 2017 року

Апостол. Рим., 114 зач., XIV, 9–18

Бо Христос для того й помер, i воскрес, i ожив, щоб панувати i над мертвими‚ i над живими. А ти чого осуджуєш брата твого? Або й ти, чого зневажаєш брата твого?

Усi ми станемо перед судом Христовим. Бо написано: «Живу Я, — говорить Господь, — передi Мною схилиться усяке колiно, i всякий язик буде сповiдувати Бога». Отже, кожен з нас дасть за себе вiдповiдь Боговi. Hе будемо ж бiльш судити один одного, а краще думайте про те, щоб не давати братовi приводу до спотикання або спокуси. Я знаю i певний в Господi Iсусi, що нема нiчого‚ що було б нечисте само по собі; тiльки для того, хто визнає що-небудь нечистим, є воно нечисте. Коли ж через їжу засмучується брат твiй, то ти вже не з любови дiєш. Hе губи твоєю їжею того, за кого Христос помер. Hехай не ганьбиться ваше добре. Бо Царство Боже — не їжа i питво, але праведнiсть, i мир, i радiсть у Святому Духовi. Хто цим служить Христу, той угодний Боговi i гiдний схвалення вiд людей.

 

Євангеліє. Від Матфея, 46 зач., XII, 14–16, 22–30

 

Фарисеї ж, вийшовши, радилися проти Нього, як би Його погубити. Але Ісус, дізнавшись, пішов звідти. І пішло за Ним багато народу, і Він зцілив їх усіх. Тоді привели до Нього біснуватого — сліпого і німого; і Він зцілив його, так що сліпий і німий став говорити й бачити. І дивувався весь народ і говорив: чи не Цей є Христос, Син Давидів? Фарисеї ж, почувши це, сказали: Він виганяє бісів не інакше, як силою Вельзевула, князя бісівського. Але Ісус, знаючи думки їхні, сказав їм: усяке царство, що розділилося в собі, запустіє; і всяке місто чи дім, що розділилися у собі, не встоять. І якщо сатана сатану виганяє, то він розділився в собі, як же встоїть царство його? І якщо Я силою Вельзевула виганяю бісів, то чиєю силою виганяють сини ваші? Тому вони будуть вам суддями. Коли ж Я Духом Божим виганяю бісів, то настало для вас Царство Боже. Або як може хто увійти в дім сильного та пограбувати його майно, якщо перше не зв’яже сильного? І тоді розграбує дім його. Хто не зі Мною, той проти Мене; і хто не збирає зі Мною, той марнує. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *