Апостол і Євангеліє дня 6 липня 2017 року

Апостол. Послання до Римлян 118 зач., XV. 17-29 (за четвер)

Отже, я можу похвалитися в Христi Iсусi в тому, що стосується Бога, бо не смію сказати що-небудь таке, чого не створив Христос через мене, в пiдкореннi язичникiв вiрi, словом i дiлом, силою знамень i чудес, силою Духа Божого, так що благовiстя Христове розповсюджено мною вiд Єрусалима до Iллiрика. Притому я намагався проповiдувати не там, де вже було вiдоме iм’я Христове, щоб не будувати на чужiй основi, але як написано: «Кому не звiщалося про Нього, побачать, i тi, що не чули, дiзнаються».

Саме це багато разiв i перешкоджало менi прийти до вас. Тепер же, не маючи такого мiсця в цих країнах, але з давнiх лiт маючи бажання прийти до вас, як тiльки вирушу в дорогу до Iспанiї, прийду до вас. Бо маю надiю, що, проходячи, побачусь iз вами i що ви проведете мене туди пiсля того, як я натiшусь, хоча б почасти, спiлкуванням з вами. А тепер я йду до Єрусалима, щоб послужити святим, бо Македонiя i Ахайя стараються зiбрати деяке подаяння для бiдних мiж святими в Єрусалимi. Стараються, але й боржники вони перед ними. Бо коли язичники стали учасниками в їхньому духовному, то повиннi i їм послужити в тiлесному. Виконавши це i вручивши їм цей плiд, я вирушу через вашi мiсця до Iспанiї i певний, що коли прийду до вас, то прийду з повним благословенням благовiстя Христового.

 

Апостол. Послання до Римлян 120 зач., XVІ 1-16 (за п’ятницю)

Вручаю вам Фиву, сестру нашу, дияконису церкви Кенхрейської. Приймiть її для Господа, як личить святим, i допоможiть їй, у чому вона матиме потребу у вас, бо i вона була помiчницею багатьом i менi самому. Вiтайте Прискіллу та Акилу, спiвпрацівникiв моїх у Христi Iсусi [котрi голову свою покладали за мою душу, яким не я один дякую, але й усi церкви з язичникiв]‚ i домашню їхню церкву. Вiтайте улюбленого мого Епенета, який є первiсток Ахайї для Христа. Вiтайте Марiам, яка побагато потрудилася для нас. Вiтайте Андроника i Юнiю, моїх родичiв i в’язнiв зi мною, якi прославилися мiж апостолами i ще ранiше за мене увiрували в Христа. Вiтайте Амплiя, улюбленого мого в Господi. Вiтайте Урбана, спiвпрацівника нашого у Христi, i Стахiя, улюбленого мого. Вiтайте Апеллія, випробуваного у Христi. Вiтайте вiрних з дому Аристовула. Вiтайте Iродiона, родича мого. Вiтайте з домашнiх Hаркисса тих, якi в Господi. Вiтайте Трифену i Трифосу, якi трудяться в Господi. Вiтайте улюблену Персиду, яка багато потрудилася у Господi. Вiтайте Руфа, обраного в Господi, i матiр його i мою. Вiтайте Асинкрита, Флегонта, Єрму, Патрова, Єрмiна та iнших з ними братiв. Вiтайте Фiлолога та Юлiю, Hирея i сестру його, й Олiмпана, i всiх iз ними братiв. Вiтайте один одного цiлуванням святим. Вiтають вас усi церкви Христовi.

 

Євангеліє. Від Матфея 49 зач., ХІІ, 46 – ХІІІ, 3 (за четвер)

 

Коли ж Він ще промовляв до народу, Мати і брати Його стояли надворі, бажаючи говорити з Ним. І хтось сказав Йому: он Мати Твоя і брати Твої стоять надворі і бажають говорити з Тобою. Він же відповів тому, хто говорив до Нього: хто Мати Моя і хто брати Мої? І, показавши рукою Своєю на учеників Своїх, сказав: ось мати Моя і брати Мої; бо хто творитиме волю Отця Мого Небесного, той брат Мій, і сестра, і мати Моя. Того ж дня, вийшовши з дому, Ісус сів біля моря. І зібралось до Нього багато народу, так що Йому довелося ввійти у човен і сісти; а весь народ стояв на березі. І говорив їм притчами багато,

 

Євангеліє. Від Матфея 50 зач., ХІІІ, 4 – 9 (за п’ятницю)

 

Ось вийшов сівач сіяти; І коли він сіяв, одне зерно впало при дорозі, і прилетіли птахи і поклювали його. Інше впало на місця кам’янисті, де небагато було землі, і скоро зійшло, бо земля була неглибока. Коли ж зійшло сонце, зів’яло і, оскільки не мало кореня, засохло. Інше впало в терня, і виросло терня, і заглушило його; інше впало на добру землю і дало плід: одно в стократ, а друге в шістдесят, інше в тридцять разів. Хто має вуха слухати, нехай слухає! 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *