Апостола і євангелиста Іоанна Богослова.

За переказами, Іоанн Богослов, син Зеведея і Соломії, зі своїм старшим братом Яковом був покликаний Ісусом Христом в число своїх учнів на Генісаретському озері. Іоанн вважається улюбленим учнем Христа, одним з небагатьох, що не зрадили свого вчителя і що послідували за ним по Хресному шляху.
Іоанн Богослов є автором п’яти книг Нового Завіту. Після Успіння Діви Марії, про яку він дбав, Іоанн відправився проповідувати Євангеліє в міста Малої Азії.
Кончина Іоанна Богослова – одне з найзагадковіших подій в історії християнства. Проживши понад сто років, Іоанн велів учням поховати себе ще живим. Ті виконали прохання вчителя. Через деякий час могилу розкрили, але тіла Іоанна там не виявилося. Вважається, що апостол був піднесений на небо разом з тілом, подібно Богородиці.
Святому апостолу Іоанну Богослову, якого також називають «апостолом любові», звертаються з молитвами, просячи про подружнє щастя і заступництво в шлюбі. Апостол приходить на допомогу закоханим і всім, кому не вистачає любові – будь то любов до Бога або любов до ближнього.
Незаміжні і неодружені молять євангелиста про збереження чистоти і цнотливості і позбавленні від спокуси.
Вважається, що молитва, звернена до Іоанна Богослова, зцілює від усіляких недуг.
Євангелист Іоанн є покровителем школярів і студентів, які просять його про допомогу перед іспитами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *