Храм Святого Благовірного князя Андрія Смоленського

З благословення Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Митрополита Мефодія на территории УАПЦ Свято-Кирило-Мефодіївського патріаршого подвір’я було зведено Храм Святого Благовірного князя Андрія Смоленського.

Настоятелем храму Святого Благовірного князя Андрія Смоленського є митрофорний протоієрей отець Анатолій (Коріньков)

Андрій Смоленський (? -1390) – Переславський святий князь. Для умертвіння своєї плоті він постійно носив на собі важкі залізні вериги, зазнаючи водночас всяке образа і нужду.
Походив з роду смоленських князів. Заздрість і крамоли проти князя Андрія його родичів спонукали його залишити свій уділ. Бідним мандрівником прийшов він у м Переяславль-Залеський і оселився біля церкви Миколи Чудотворця, у міських воріт.
Благовірний князь Андрій Смоленський залишив князювання через міжусобиці і крамолу, що виникали між його братами, і віддалився від них в Переяславль-Залеський.
Там, ніким не пізнаний, він протягом тридцяти років виправляв посаду паламаря при церкві Святителя Миколая.
У 1540 році мощі князя-паламаря знайдені нетлінними. У могилі були знайдені  золотий ланцюг, княжий перстень і залізні вериги. При набутті мощей князя багато отримали від них зцілення. Благовірний князь вшановується як «від ворогів защітітель» і «від хвороб швидкий цілитель».

Благовірний князь Андрій Смоленський, чудотворець Переславский. День пам’яті 27 жовтня / 9 листопада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *