Ікона Архангела Гавриїла в храмі Святого Благовірного князя Андрія Смоленського

Гавриїл (дослівно з древньоєврейської Пан БожийПан від БогаБожий Правитель) — один із семи святих архангелів (архистратигів), зветься теж «Лівою Рукою Бога», керівник чину херувимів, що оточують Божий Престол.

Гавриїл вважається Божим вісником та посланцем, що оголошує про важливі події на землі. Він вперше згадується у Біблії в книзі Даниїла посланим для поясненнь видінь пророку Даниїлу про майбутнє панування селевкідів (Дан. 8:16-26), призначеної спокути за переступ для юдейського народу у вигляді вигнання на 70 років, приходу Месії, його безневинної жертви та часи нового завіту (Дан. 9:21-27).

Гавриїл предвістив народження Івана Хрестителя та Ісуса Христа (Дан. 7:13, Дан. 9:26).

Його вшановують як покровителя дипломатів, миротворців, посланців.

Гавриїл говорить важливі звістки і має владу забирати в людини можливість говорити. Як у випадку предвіщення народження Івана Хрестителя у розмові із Святим Захарієм – Архангел Гавриїл був посланий Богом сповістити йому про народження сина. Він промовив Захарії: “Я Гавриїл, що стою перед Богом; мене послано говорити з тобою і принести тобі цю благовість. Ось замовкнеш і не зможеш говорити аж до дня, коли це здійсниться, за те, що не повірив словам моїм, які збудуться свого часу” (Лк. 1:19-20). У Новому Заповіті, Гавриїл є янголом який відвідує Марію, щоб об’явити їй що вона народить Ісуса. Візит Гавриїла до Марії в Євангелії від Луки називається Благовіщенням (Лк. 1:26-38).

Гавриїл може бути також тим янголом, який відвідав Йосипа. Після того як він довідався про вагітність Марії, Йосип роздумував про відхилення шлюбу, але «янгол Господній» з’явився Йосипові у сні і сказав йому, що зачате — від Святого Духа. (Мт. 1:18-25).

Ікона архангела Гавриїла є святинею храму Святого Благовірного князя Андрія Смоленського наряду з іконою іншого Божого архистратига архангела Михаїла. Цим Божим помічникам парафіяни поклоняються з проханнями або з благодарністю за покровительство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *