Ікона другого знайдення голови Іоана Хрестителя

Іоан Хреститель – передвісник та предтеча Ісуса Христа, що пророкував його пришестя, жив у пустелі і потім проповідував хрещення покаянням для юдеїв, хрестив у водах Йордану Ісуса Христа, потім його обезголовив цар Ірод Антипа за намовленням Іродіади.

За відважне проповідування і напоумлення навіть самого безбожного царя Ірода Іванові відрубали голову, яку християни дуже вшановують. Частина його святих мощей похована у Севастії. Цар Ірод Антипа наказав на бажання дочки Іродіяди Саломії під час бенкету відрубати голову св. Іванові Хрестителеві. Аж через 300 літ відкопали її в полі за Божим об’явленням два монахи. Це було першим віднайденням голови св. Івана Хрестителя.

Потім монахи передали її на зберігання вбогому гончареві. Врешті цей скарб один єретицький священик залишив у печері в Емесі. Згодом у тій печері поселилися правовірні ченці. Їхньому ігуменові Маркелові уві сні явився св. Іван і сказав: «Бог дарує вам мене», вказавши, де шукати голову. Так відбулося друге віднайдення голови св. Івана Хрестителя.

Іоан вважається покровителем болящих та страждущих і дарує зцілення від головного болю. Допомагає у влаштування долі дітей. Несе благословення врожаю та всім, хто працює на землі. Покровительствує та освячує пасіки.

На іконі Іоана Хрестителя в храмі Воскресіння Христового зображений сюжет другого знайдення усікненої голови. Він зображений янголом (дав.-грец. ἄγγελος, ангелос — «вісник, посланець»), який несе свою голову, як дар Господа людям для допомоги в бідах та для укріплення віри в Ісуса Христа.

Від Матвія 11:

Як вони ж відійшли, Ісус про Іоана почав говорити народові: На що ви ходили в пустиню дивитися? Чи на очерет, що вітер гойдає його?

Та на що ви дивитись ходили? Може на чоловіка, у м’які шати одягненого? Аджеж ті, хто носить м’яке, по палатах царських.

По що ж ви ходили? Може бачити пророка? Так, кажу вам, навіть більш, як пророка.

10 Бо це ж той, що про нього написано: Ось перед обличчя Твоє посилаю Свого янгола, який перед Тобою дорогу Твою приготує!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *