Ікона Святого великомученика і цілителя Пантелеймона

Ікона – це зображення святої людини та сюжетів її життя, яке описано в біблійних писаннях або життєописах святих. Для православних християн одним з особо шанованих святих є Святий великомученик і цілитель Пантелеймон, а його ікона в багатьох храмах є поважаємою святинею. Просять святого про зцілення від хвороб та дякують за зцілення. В храмі Воскресіння Христового Божому угодникові поклоняються біля його образа.

Святий Пантелеймон (грец. Παντελεήμων — все-співчутливий, † 305) — ранньохристиянський великомученик, за фахом був лікарем, став відомий як великий цілитель.

Святий Пантелеймон походив із язичницької родини, що проживала в Нікомидії (сьогоднішнє м. Ізміт, Туреччина) у Малій Азії. За професією був лікарем. До Христової віри його навернув і охрестив св. Єрмолай. Пантелеймон відзначався великим милосердям до вбогих, яких лікував без грошей, часто чудесним способом. Оскаржений своїми колегами-лікарями перед імператором Діоклетіаном у тому, що він проповідує Христову віру, Пантелеймон загинув мученицькою смертю в 305 році.

Свята голова Пантелеймона до сих пір зберігається в Пантелеймоновому монастирі на Афоні.

На православних іконах він представлений юнаком в одязі святих цілителів — синьому хітоні зі золотими нарукавниками, синій сорочці зі золотим оплеччям та коричневому плащі, зібраному на грудях. На лівому плечі вузький білий пасок, подібний дияконському орарю. В правій руці мученицький хрест, в лівій — коробочка для ліків, по формі нагадуючи чудотворні реліквії.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *