Ікона “Весілля в Кані”

Весілля в Кані Галілейській — біблійний сюжет про перше чудо, здійснене Ісусом Христом під час весільного бенкету в місті Кана, недалеко від Назарета (Ів. 2:1-12).

В Євангеліє від Івана розповідається про те, що Ісус зустрівся зі своїми першими учнями у місті Кані, неподалік Назарета. Приводом до зустрічі стало весілля, куди запросили Ісуса Христа з Пречистою Матір’ю та учнями. Але в розпал весілля не стало вина, що помітила Богородиця і повідомила про це Ісуса Христа:

« Не мають вина! Ів. 2:3  »

Проте Ісус відповів, що його час ще не прийшов. Марія зрозуміла, що ще не час демонструвати Божественну силу. Та знаючи, як Ісус любить людей і прагне їм допомогти, вона сказала слугам, щоб вони слухали, що накаже робити Ісус Христос. В цьому домі було шість великих кам’яних посудин, куди наливали воду для омивання. Ці посудини були наповнені за велінням Ісуса Христоса водою. Коли посудини були повні, Син Божий сказав слугам:

« Тепер зачерпніть, і занесіть до весільного старости. Ів. 2:8  »

Коли розпорядник спробував вино, то побачив, що воно дуже смачне. Тоді він сказав нареченому:

« Кожна людина подає перше добре вино, а як понапиваються, тоді гірше; а ти добре вино аж на досі зберіг…Ів. 2:10  »

Ці слова свідчать, що розпорядник не знав, звідки взялось вино. Про це знали тільки слуги. А Ісус Христос розпочав таким чином творити чудеса, що дало можливість учням повірити в нього.

Ікона що містить образ першого чуда Сина Божого, зберігається для поклоніння в храмі Воскресіння Христового.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *