Ікони Божої Матері «Троєручиця»

11 липня Православна Церква вшановує чудотворну ікону Божої Матері «Троєручиця» .

    Започаткування цієї особливої іконографії пов’язано з епізодом із житія преподобного Іоана Дамаскана. Під час виникнення єресі іконоборства у Візантії, підтримуваної імператором Левом III Ісавром, Святий Іоанн написав три трактати (промови) на захист шанування ікон і направив їх імператорові. Лев Ісавр розлютився, але нічого не міг зробити, тому що Іоанн не був підданим його імперії, а жив у Дамаску, будучи міністром при дворі халіфа.

    Імператор бажав будь яким способом перешкодити святому Іоанну писати праці на захист ікон. Він вдався до наклепів. Від імені Іоанна було складено підроблений лист, в якому Іоанн нібито пропонував імператорові свою допомогу в завоюванні сирійської столиці. Цей лист і відповідь на нього імператора були спрямовані халіфу. Іоанна відсторонили від посади та покарали, відсікши кисть правої руки, яку повісили на міському майдані.

    Через деякий час Іоанн отримав відсічену руку назад і, зачинившись у себе, приклав кисть до руки і став молитися перед іконою Богородиці. Згодом він заснув, а прокинувшись, виявив, що рука дивним чином приросла. У подяку за зцілення Іоанн приклав до ікони зроблену зі срібла руку. Третя рука стала відтворюватися на багатьох копіях цієї ікони, що отримала найменування «Троєручиця».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *