Купель

Божа милість нескінченний у своїх виявах. Нерідко вона дарується через воду, яка в цьому разі стає цілющою і чудотворною.

Купель СВЯТОГО РАВНОАПОСТОЛЬНОГО ВЕЛИКОГО КНЯЗЯ ВЛАДИМИРА

Купіль – великий чашевидний посудину. Служить для проведення таїнства хрещення в Християнській церкві. Купіль може бути виконана з різних матеріалів і відіграє важливу роль у створенні внутрішнього оздоблення церковного приміщення. Нерідко купіль є витвором мистецтва.

Купіллю іноді називають ще «Йордань» – крижану ополонку, в якій купаються у свято Хрещення Господнього.
Спочатку хрещення відбувалося під відкритим небом. Пізніше, заради забезпечення приватності обряду і більшої урочистості, увійшло в звичай хрещення в приміщенні, і вже у 2 ст. з’явилися купелі, влаштовані в самій церкві або поруч.

 

Святий рівноапостольний Володимир – хреститель Русі.

Молодий Володимир віддавався бурхливої чуттєвої життя, хоча далеко не був таким сластолюбцем, яким його іноді зображують. Він “пас свою землю правдою, мужністю і розумом”, як добрий і дбайливий господар, при необхідності розширював та обороняв її межі силою зброї, а повертаючись з походу, влаштовував для дружини і для всього Києва щедрі і веселі бенкети.

Але Господь готував йому інше терені.
У 990 році настав незабутнє і єдине в російській історії ранок Хрещення киян в водах Дніпра. Напередодні святий Володимир оголосив по місту: “Якщо хто не прийде завтра на ріці – багатий, чи убогий, чи старець, чи раб, – буде мені ворог”. Святе бажання святого князя було виконано беззаперечно: “в один час вся земля наша восславила Христа з Отцем і Святим Духом”.

Как окунаться в Купели?
Святий джерело прийме всіх, хто прийшов з відкритим серцем і вопрошанием допомоги собі та своїм близьким. Добре, якщо перед обмиванням в святому джерелі ви відвідаєте службу, исповедуетесь, причастітесь і попросіть благословення на обмивання. Дуже корисно перед зануренням у купіль святого джерела постити з попереднього дня.

Якщо ви збираєтеся зробити обмивання в купелі святого джерела, приготуйте тапочки, один або два рушники. Повинно здійснювати обмивання в джерелі в сорочці для обмивання, і в хустці (для жінок і дівчат).

 

Майте на увазі, що повне обмивання в купелі святого джерела з зануренням з головою три рази слід здійснювати тільки якщо ви повністю впевнені в силі своєї молитви і стан свого здоров’я. Інакше, можна лише зануритися без занурення з головою в купіль або облити себе водою із купелі. Занурюватися в святе джерело слід з вірою і благоговінням і всі три рази з головою. Вважається, що біси сидять на маківці у людини.

Порядок занурення в купіль:
перший раз:хрестимося В Ім’я Отця і поринаємо з головою
другий раз: хрестимося В Ім’я Сина і поринаємо з головою
третій раз: хрестимося В Ім’я Святого Духа і поринаємо з головою. Амінь!