Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму

9 листопада – Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму і антисемітизму. В ніч з 9 на 10 листопада 1938 року почався масовий єврейський погром у Німеччині, що отримав назву «Кришталевої Ночі», або «Ночі розбитих вітрин». Цей погром в 1938 році поклала початок Холокосту – масовому насильству стосовно єврейського народу, яке призвело до загибелі близько 6 000 000 євреїв.

9 листопада за ініціативою Міжнародної мережі проти расизму UNITED, що об’єднує понад 500 організацій з 49 країн і діє незалежно від політичних партій і урядів, в багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день проти фашизму і антисемітизму (International Day Against Fascism and Antisemitism).

Розповідаючи про злочини нацизму, обговорюючи та пам’ятаючи ці жахи, ми попереджаємо сьогоднішню молодь про те, яким може стати майбутнє, якщо ми вчасно не скажемо «Ніколи знову!» у відповідь тим, хто пропонує обмежити права однієї групи людей тільки тому, що вони не такі, як ми. В ті роки байдужість до нетерпимості в німецькому суспільстві спровакувало тяжку трагедію яка забрала життя 6 міліонів людей.

Сьогодні ми згадуємо жертв фашизму, нацизму та антисемітизму. Сьогодні ми молимось за упокій душ замучених в тортурах жертв цих жахливих явищ. Ми молимось, щоби не було цього знов. Ми просимо Господа надати людству розуму, щоб не допускало воно таких тяжких помилок. Ми заявляємо, про важливість пам’яті цього дня! Ми заявляємо про рівність всіх людей перед Богом! Ми закликаємо всіх любити один одного та цінувати кожне життя!

Сайт Міжнародної мережі проти расизму UNITED присвячений сьогоднішній даті: dayagainstfascism.eu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *