Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Сьогодні в Україні відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7), пам’ятна дата відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року було визволено в’язнів найбільшого нацистськоготабору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

“Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість”, – йдеться в резолюції ГА ООН. Ініціаторами ухвалення документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами – ще понад 90 держав.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам’ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

В жалобній панахиді було вшановано пам’ять жертв голокосту та молитвами до Бога громада Кирило-Мефодіївського подвір’я просила уберегти людство від таких страшних трагедій в подальшому.

Ми заявляємо про рівність всіх людей, та про важливість життя кожної людини, бо всі ми єдині во Христі.

Про цей день пам’яті на сайті ООН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *