Преподобний Мойсей Мурин

    Жив в IV столітті. Родом з Ефіопії, раб одного знатного чоловіка, вигнаний ним за погану поведінку, він не захотів в чесній праці проводити життя свою, а зробився ватажком розбійників. Кілька років пробув в такому гріховному житті розбійник Мойсей, але з великої милості Божої розкаявся, залишив зграю розбійників і пішов в одну з пустельних обителей і тут ревно виконував всі чернечі слухняності.

    Але не скоро залишили колишнього розбійника спогади колишньої розбещеного життя. Особливо сильно борола його блудна пристрасть. За порадою одного старця преподобний Мойсей виснажував плоть свою посиленим постом, невпинним подвигом молитви; цілі ночі в продовженні шести років простоював він на молитві, майже не заплющуючи очей. Але і настільки посилені моління не могли приборкати його плотських прагнень. Нарешті, преподобний Мойсей знайшов засіб до перемоги над ворожими спокусами. Як і раніше упокорюючи плоть свою подвигами, він ночами обходив пустельників, збирав порожні водоноси і, наповнюючи їх водою, ставив біля входу в келії. З цього часу в душі преподобного Мойсея запанувала спокій, тверезість думок і досконале відчуження плотських прагнень.

    Проводячи багато років в чернечих подвигах, преподобний Мойсей був висвячений у сан диякона, потім в пресвітера, в сані якого трудився 15 років і зібрав навколо себе 75 учнів. Коли преподобному виповнилося 75 років, він попередив своїх ченців, що незабаром на скит нападуть розбійники, і умертвлять всіх насельників. Святий благословив ченців піти завчасно, щоб уникнути насильницької смерті. Учні стали просити преподобного піти разом з ними, але він відповів: «Я вже багато років чекаю часу, коли на мені виповниться слово Владики мого, Господа Ісуса Христа, який сказав:” Всі, прийнявши ніж, від ножа загинуть» (Мф.26: 52)». Нападники розбійники вбили преподобного Мойсея і тих, що залишилися з ним шість ченців († 400 р).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *