Рішення Священного Синоду Вселенського Патріархату.

З 9 по 11 жовтня у Стамбулі відбулося засіданні Священного Синоду щодо надання Томосу Українській Православній Церкві.
За результатами засідання було прийняте позитивне рішення для Українського Православ`я:

1) відновити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський патріархат приступив до надання автокефалії Церкви України.

2) відновити Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його численних ставропігій в Україні, яка там завжди існувала.

3) приймати і розглядати клопотання про звернення Філарета Денисенка, Макарія Малетича і їх послідовників, які опинилися в розколі не з догматичним причин, відповідно до канонічних прерогативів Константинопольського Патріарха на отримання таких клопотань ієрархами й іншим духовенством від всіх автокефальних Церков. Таким чином, вищезазначені особи були канонічно відновлені у своєму ієрархічному або священичому чині, а їх віряни відновлені в спілкуванні з Церквою.

4) скасувати юридичну силу Синодального листа 1686 року виданого за обставинами того часу, що надало Патріарху Московському через ікономію право висвятити Митрополита Київського, обраного духовно-мирянським зборами його єпархії, який на будь-якому торжестві буде вшановувати Вселенського Патріарха як першоієрарха, проголошуючи і підтверджуючи свою канонічну залежність від Матері-Церкви Константинополя.

5) закликати всі залучені сторони уникати присвоєння церков, монастирів та іншого майна, а також будь-яких інших актів насильства і відплати, щоб мир і любов Христові перемогли.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *