Різьбляна ікона Миколая Чудотворця в храмі Воскресіння Христового

Різблення по дереву є одним із найдавніших видів мистецтва. Як й інщі види декоротивної творчості, та прояви духу народу, різблення має своє важливе місце в християньській культурі. Цей вид мистецтва застосовується при оформленні храмів та споруд де використовуються дерев’яні частини прикрас. Також і в іконографії різблення є одним з видів створення образ.

В храмі Воскресіння Христового знаходиться виготовлена вручну різьбляна ікона Миколая Чудотворця. Різбляна ікона вражає своєю величністю та вкладеним стараннями різьбляра.

Святий Миколай є одним з найбільш шанованих угодників Бога.

Святий Микола зараховується до святих як такий, що опікується воїнами, водіями і тими, що подорожують, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців.

Усе життя св. Миколи було сповнене благодіяннями та чудесами. Церква прославляє Миколу Чудотворця як швидкого помічника усім, хто опинився в біді та скорботах.

В церковних рукописах згадуються випадки, коли вмираючі люди після прикладання до мощів видужували буквально в той же день.

Святий допомагав потопаючим, визволяв полонених, рятував від смертної кари невинних, зцілював хворих: повертав зір, мову, позбавляв кульгавості. Допомагав позбутися убогості, дарував їжу голодним, був помічником та заступником. Він швидко з’являвся там, де потрібна була допомога. І сьогодні він приходить до тих, кому необхідне його заступництво. Його чудес не злічити. Усе життя Миколи Чудотворця було сповнене любов’ю до ближнього. Навіть смерть не зупинила його благородних справ, його чудеса звершаються і сьогодні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *