Собор Архангела Гавриїла

     Собор Архангела Гавриїла святкується Православною Церквою двічі на рік  –   на наступний день після Благовіщення (8 квітня) та 26 липня.

    Архангел Гавриїл був обраний Господом для того, щоб благовістити Діві Марії, а з Нею і всім людям велику радість про Втілення Сина Божого. Тому на наступний день після Благовіщення, прославивши Пречисту Діву, дякують Господу і шанують його архангела Гавриїла посланника. А приводом до встановлення другого дня святкування (26 липня) як вважається, послужила дата освячення в XVII столітті в Константинополі храму, спорудженого на честь святого Архистратига.

    Ім’я Гавриїл означає «фортеця Божа» або «Божа твердиня». На іконах Архангел Гавриїл зображується з райською гілкою, принесеною ним Діві Марії, або з ліхтарем у правій і дзеркалом в лівій руці.

    В цей день згадуються всі явлення архангела Гавриїла, він надихав Мойсея при написанні книги Буття; пророку Даниїлу сповіщав про долі єврейського народу; являвся праведній Анні зі звісткою про народження від неї Діви Марії; священикові Захарії сповіщав про народження Предтечі Господнього; невідступно перебував з Богородицею під час Її земного життя; являвся святому Йосипу Обручнику.

    У Гефсиманському саду, де Ісус Христос молився, був Архангел і укріплював Його перед стражданнями. Жінки-мироносиці першими почули радісну звістку про Воскресіння Христове також від Архангела Гавриїла.

 

    

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *